Gaziantep Düğün Dış Çekim

Gaziantep düğün fotoğrafçısı olarak sizlere ülkemizin her bölgesinde hizmet vermeye devam ediyoruz. Gaziantep, Anadolu’nun güneydoğu bölgesinin batı ucunda ve Mezopotamya’nın kuzeybatı ucunda yer almaktadır. Şehir, dünyanın en eski sürekli yerleşim alanlarından biridir. Paleolitik Dönem’e kadar uzanan bir tarihe sahiptir ve Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı katmanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, İpek Yolu üzerindeki özel konumu nedeniyle 1516 yılında Osmanlı egemenliğine geçtikten sonra hızla büyümüştür. Bu dönemde şehir, sadece mal ve paranın değil, inançların, geleneklerin, düşüncelerin ve bilimsel bilgilerin de bulunduğu bir merkez haline gelmiştir.

Bakır ve inci işçiliği, kuyumculuk ve yemeni yapımı geleneksel usta-çırak ilişkisi ile devam etmektedir. Şehir aynı zamanda dört üniversitesi ile bölgenin eğitim merkezidir. Uluslararası Antep Fıstığı festivali olarak 10 yıldan beri her yıl birçok fuar düzenlenmektedir. Şehrin bu zengin kültürel yaşamı aynı zamanda gelişimin de itici gücüdür.

Gaziantep Düğün Fotoğrafçısı

Gaziantep düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut olarak, çiftlerimizin mutlu günlerini belgelemek için en güzel dış çekimleri gerçekleştiriyorum. Düğün fotoğrafları çekmek için çiftimiz ile daha önceden konuşuyorum. Onların taleplerini dinliyorum. İstediklerini dinledikten sonra planlama yapıyorum ve düğün çekimi için zaman planlaması yapıyorum.

Düğün fotoğraf programı için, önceden bazı düğün fotoğrafı konum keşifleri yapıyorum. Bunu düğün gününden önce veya hatta düğün gününde yapabiliyorum. Zamanı en verimli şekilde kullanabilmek için fotoğraf pozları ve açıları üzerinde düşünerek bir program çıkarıyorum.

Doğru düğün fotoğrafçısını seçmek, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Düğününüzün fotoğrafı, günün kendisinden çok daha fazlasıdır. Birlikte destansı ve harika bir yolculuğun ilk gününü belgeleyen düğün fotoğrafçılığı oldukça önemlidir. Benim fotoğrafçılık anlayışım, çiftimizin sadece nasıl göründüğünü değil, nasıl hissettiğini ve nasıl sevdiğini aynı zamanda o gün o anda başkalarının çiftimizi nasıl sevdiğini de yakalamaktır. Bu fotoğraflar adeta dondurulmuş bir zaman çerçevesidir, sizi geri götürür ve anları ve duyguları tekrar tekrar yaşamanıza izin verir.

Düğün fotoğrafçılığı çok kişisel bir şey. Sadece düğün gününü enstantane şeklinde çekecek birini değil, size anılar yaratacak birini arıyorsunuz. Düğün fotoğraflarınız da sizin kadar eşsiz olmalı. Fotoğrafların kim olduğunuzu, neyi ve sizin için kimin önemli olduğunu yakalamak önemlidir. Dışarıda birçok geleneksel düğün fotoğrafçısı var, ancak bir dizi stil ve yaklaşım da var. Bir çift olarak kim olduğunuza uyan tarzı ve yaklaşımı seçmelisiniz.

Editoryal stil, sanatsal stili, belgesel stili, hikaye anlatımı stili, doğal stil, alternatif stil, foto muhabirliği stili, nostalji stili ve daha fazlasını göreceksiniz. Hangi tarzın size uygun olduğunu bulun ancak bazılarının aynı olduğunu unutmayın! Çiftlerin çoğu doğal fotoğrafçılık istedikleri konusunda net, çoğu kamera karşısında kendilerini rahat hissetmiyorlar. Bu yüzden belgesel fotoğrafçılığı kullanıyorum. Bunun anlamı, fotoğrafların doğal olduğudur. Olayları gerçekleşirken fotoğraflamak en iyisidir. Hiçbir şey sahnelenmez veya yeniden yaratılmaz. Bu noktada hikaye anlatıcılığına uzanmak en iyisidir. Böylece kelimeleri ifade eden, bir duyguyu, bir anı, bir duyguyu özetleyen fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Gaziantep Dış Çekim Fotoğrafçısı

Gaziantep dış çekim fotoğrafçısı olarak, Gaziantep şehrinin en güzel mekanlarında fotoğraf çekimi yapıyorum. Düğün fotoğraf çekimi yapmayı sevdiğim en güzel yer Şirehan Otel’dir. 1885 yılında Halep Valisi Cemil Bey’in yaptırdığı Şirehan, Osmanlı Dönemi’nde yapılmış en güzel eserlerden biridir. Orjinal adı Belde Han olan bu binada fıstık, pekmez, üzüm ve incir satıldığı için adı Şirehan olarak anılmış. Tarihi bir yapı olan Şirehan, bir padişah odası, 13 suit ve 96 adet standart odasıyla bir otel olarak hizmet veriyor. Özellikle Şirehan Otel’in görkemli ve ihtişamlı gül bahçesinde yaptığımız düğün fotoğraf dış çekimleri, oldukça güzel görünüyor. Sinematografik ve tarihi ambiyansı ile dikkat çeken Şirehan Otel’de çiftlerimizin mutlu ve eğlenceli anlarına tanıklık ediyorum.

Gaziantep Uğurlu Termal Otel&Spa (Veliç Kır Evleri) yine düğün fotoğrafları için şık bir mekandır. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta olan bu otelin dış mekanları harikadır. Açık alanları, bahçeleri, gül bahçesi, açık hava sineması gibi farklı alanlarda romantik ve etkileyici düğün fotoğrafı çekimi yapıyoruz.

Gaziantep’in en şirin yerlerinden birisi Papirus Kafe’dir. Eskiden bir Ermeni Konağı olan Papirus Kafe, tarihi dokusuyla, muhteşem mimarisiyle ve görkemli yapısıyla düğün fotoğrafları için en ideal fonlardan birisidir.

Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden birisi olan Bayazhan, 1909 yılında tütün tüccarı olan Bayaz Ahmet Efendi tarafından yaptırılmış. Üç katlı olan ve geniş bir avlusu olan Bayazhan, daha sonra rakı imalathanesine dönüştürülmüş. Ardından restorasyon çalışmaları ile yenilenen Bayazhan, tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile düğün fotoğrafları için harika arka plandır.

Dülükbaba Tabiat Parkı, düğün fotoğrafçılığı için en güzel mekanlardan birisidir. Gezi ve yürüyüş alanları olan büyük bir ormanda ve doğal alanlarda en özel gününüzü belgelemek keyifli olabilir. Türkiye’nin ilk biyolojik göletinin manzarasında çiftimizin en mutlu anlarını fotoğraflamak benim için en büyük keyif…

Dülükbaba Tabiat Parkı’nda bulunan Dülük Köyü’nde tarihi ve mimari dokusuyla oldukça etkilidir. Burada bulunan kaya mezarları, taş aletler, Mitras Yeraltı Tapınağı gibi tarihi yerler oldukça çarpıcıdır.

Gaziantep Kına Fotoğrafçısı

Gelin ve damadın evinde düğünden bir gün önce yapılan törene kına gecesi denir. Her iki taraf da ev sahipliği yapmayı seçebilse de, genellikle kızın evinde ve kadınlar arasında gerçekleşir.

Genellikle damadın ailesinin getirdiği kuru kına, annesi ile babası yaşayan, ayrılık yaşamayan bir kadın tarafından gümüş veya bakır bir kapta parçalara ayrılır ve yoğrulur. Gelini hazırladıktan sonra başının üstüne kırmızı pulla süslenmiş duvak konur. Gelin, mutlaka acıklı türküler ile ağlatılır ve anne babasından ayrıldığı için ağlanması beklenir. Ardından mutlaka kına ile ilgili ilahiler ve türkülerle, gelinin al duvağı açılır. Geline, kayınvalidesi tarafından altınlar verilir. Ayrıca bazı yörelerde evi bereketli olsun diye gelinin üzerinden bozuk paralar, buğday taneleri ve şekerler serpilir. Bu şekerleri ve bozuk paraları küçük çocuklar toplar.

Daha önce suyla ya da demli çayla yoğrulmuş olan kına, etrafı mumlarla çevrili bir tepsiye konur ve odanın ortasına yerleştirilir. Bazı yerlerde kına önce gelinin eline verilir ve gelin, kına torbalarını misafirlere dağıtır, diğer bölgelerde kına önce misafirlere dağıtılır ve ancak herkes gittikten sonra gelinin eline yakılır. Bazı yörelerde gelinin isterse ayağına ve saçına da kına yakılabilir. Kadının mutlu bir evlilik yaşamasına büyük özen gösterilir, kınayı yoğurup dağıtmak ve kızın eline uygulamak için mutlu bir evliliği olan bir kadın seçilir. Kadın gelinin bir eline kınayı yakar. Kına uygulanmadan önce eline bozuk para veya altın da konur. Kına için bir araya gelen kadın ayrıldıktan sonra gelinin yakın arkadaşları onunla kalır ve sabaha kadar eğlenirler.

Gaziantep kına fotoğrafçısı arıyorsanız ve bu özel gününüzü yıllar sonra hatırlamak isterseniz siz de Ramazan Bulut’a ulaşabilirsiniz. Kına gününde gelin, arkadaşları ve ailesinin en özel anlarına tanıklık edebilirsiniz. Bu özel kına gecesinde mutlu, hüzünlü, eğlenceli ve keyifli anları sanatsal bir biçimde anılarınıza eklemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Gaziantep Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı

Bir düğün fotoğrafçısına sahip olmak çok önemlidir ve seçim yapmak çok eğlencelidir.  Aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için, bu işin temellere inelim. Üç tür düğün fotoğrafçılığı vardır: belgesel fotoğrafçılığı, geleneksel fotoğrafçılık ve çağdaş düğün fotoğrafçılığı. Hangi stili seçerseniz seçin, düğün fotoğraflarınız birkaç sağlam hatıradan biri olacak ve onların destansı olmasını istiyorsunuz! Öyleyse hangi türün size ve düğün temanıza uygun olduğunu bulalım.

Çağdaş Fotoğrafçılık

Çağdaş fotoğrafçılık stili genel olarak sanatsal ve estetik fotoğraflardır. Moda fotoğrafçılığı, editoryal fotoğrafçılık veya yaratıcı fotoğrafçılık, ilhamını çağdaş fotoğrafından alır. Çağdaş düğün fotoğrafçılığında bazı özel çekimler var ancak fotoğrafçı heyecan verici aydınlatma ve açılar arayacağından biraz daha rahat olur. Çarpıcı olsalar da, bu çekimler karakter olarak günün veya çiftin ruh halinden daha az olabilir, bunun yerine fotoğrafçının vizyonu ve sanatsal duruşu önemlidir.  Bu tür fotoğraflarda, sahne hazırlanır. Ayrıca çeşitli dekorasyon unsurlarından yararlanılır. Gelin ve damadın daha yaratıcı fotoğrafları olması sağlanır.

Geleneksel Fotoğrafçılık

Geleneksel düğün fotoğrafçılığı aynı zamanda geleneksel veya klasik fotoğrafçılık, dijital çağa kadar düğün fotoğrafçılığının en popüler kategorisiydi. Bu noktada hem fotoğrafçılar hem de yeni evli çiftler filmin maliyeti konusunda endişelenmeyi bıraktı. Geleneksel tarz, çiftin ve grubun genel olarak klasik pozlar verdikleri fotoğraflarını çekmeye odaklanır. Bu yüzden biraz dazla zaman alır. Bu tür düğün fotoğrafçılığı stilinde, günün duygularını bir bütün olarak yakalayamayabilir ancak size sonsuza kadar saklamanız için bazı güzel geleneksel fotoğraflar kalacaktır. Klasik ve zamansız fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız geleneksel fotoğraf stilini tercih edebilirsiniz.

Belgesel Fotoğrafçılığı

Belgesel fotoğrafçılığı ya da gazetecilik fotoğrafçılığı olarak da bilinen bu stil, tamamen yeni bir yaklaşım değil ama düğün fotoğrafçılığı dünyasında son birkaç yıldır revaçta. Bu tür bir fotoğrafçının amacı, özel gününüzü göze çarpmadan bir anlatı ile anları belgelemektir. Bu, fotoğrafçının sanatsal vizyonunun hayata geçirdiği çarpıcı çekimler ve gerçek duygu sunacak olsa da, bu tür bir düğün fotoğrafçısı genellikle bazı resmi çekimler yapmaktan da çok mutludur. Ancak, seçtiğiniz fotoğrafçı ile geleneksel çekimlere karşı tutumlarının ne olduğunu kontrol etmeye değer. Bu tür bir fotoğrafçılıkta daha doğal fotoğraflarınız olabilir. Bu özel günün duygularını ve hikayesini yakalayan fotoğrafçı, doğal ve özel anları sonsuzluğa armağan eder.

En İyi Düğün Fotoğrafçısı

En iyi düğün fotoğrafçısı arıyorsanız mutlaka eski çalışmalarına göz atmanız gerekir. Böylece düğün fotoğrafçısının stiline dair fikir sahibi olabilirsiniz. Düğün günü hakkındaki büyük fikirlerinizi gerçekleştirmek için farklı stildeki düğün fotoğraf çekimleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Geleneksel fotoğraf stili en sık tercih edilen düğün fotoğrafçılığı türüdür. Bu zamansız tarzın arkasındaki ana fikir, bir portre albümünde sergilenmek üzere pozlanmış fotoğraflar üretmektir. Fotoğrafçı, gelin ve damadın talep ettiği tüm unsurları kapsamasını sağlayan bir çekim listesi ile çalışır. Fotoğrafçı ve yardımcıları, çekimlerin her ayrıntısının mükemmel olduğundan emin olmak için yalnızca ekipmanlarını ayarlamakla kalmaz aynı zamanda arka planı, çiftin vücut hizalamasını ve hatta kıyafetlerini de ayarlar.

Belgesel düğün fotoğrafçılığı stili ise gayri resmi, gerçeğe dayalı yaklaşım sergiler. Güncel trendler ile çalışan bu stilde fotoğrafçı, fotoğraflarınızı pozlamak yerine, düğün günü boyunca sizi ve misafirlerinizi takip eder, düğününüzün hikayesini anlatmak için olayları ortaya çıktıkça yakalar. Fotoğrafçının, bu samimi veya doğal çekimleri elde edebilmesi için arka planda kaybolması ve kalabalıkta görünmez olması gerekir. Burada fotoğrafçı, çekime yön vermediğinden, keskin bir göze ve fotoğrafı çekmek için ne gerekiyorsa onu yapma isteğine ihtiyacı olacaktır.

Çoğunlukla düğün fotoğrafları için kullanılan illüstrative düğün fotoğrafçılığı  stili, kompozisyon, ışıklandırma ve arka plana vurgu yaparak geleneksel stilin ve belgesel stilinin hoş bir karışımıdır. Fotoğrafçı, çifti ilginç bir ortama yerleştirir ve onları rahatlamaya ve etkileşime girmeye teşvik eder. Bu stilde, pozlanmış çekimlerin teknik kontrolünü sunarken aynı zamanda spontane anların ve doğal anların bir kısmını yakalar.

Geleneksel fotoğrafçılar genellikle bir veya daha fazla kişiyi vurgulayan resimler çeker. Poz verilen fotoğraflarda gereken hassasiyet mükemmeldir. Daha gösterişli bir sonuçla ilgilenen çiftler, dramatik aydınlatması, kendine özgü açıları ve Avrupai görünümleri ile bu tür fotoğrafları tercih edebilir. Düğün dünyasında, geleneksel fotoğrafçılık olarak adlandırılan bu stili duyabilirsiniz. Bu resmi fotoğraflar, gelin ve damadın poz vermiş fotoğraflarını ve aile üyeleriyle portrelerini içerir.

Doğal stili benimseyen fotoğrafçılar, bir kamera flaşı kullanmak yerine, genellikle gün ışığı olan bir ortamda bulunan doğal ışığı kullanırlar. Görünüm sıcak ve doğaldır. Yine de fotoğrafçı gölgeler ve diğer aydınlatma zorluklarıyla başa çıkma konusunda yetenekli olmalıdır.

 

Gaziantep Düğün Fotoğrafçısı

Dilerseniz https://www.antepdugunfotografcisi.com.tr/ internet adresinden veya @antepdugunfotografcisicom Instagram hesabından, 0507 537 87 17 numaradan ya da @ramazanbulutphoto hesabından bize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Ben genel olarak klasik ya da geleneksel düğün fotoğrafçılığı stili, doğal düğün fotoğrafçılığı stili ve modern düğün fotoğrafçılığı çekimi stilini benimsiyorum. Bu fotoğrafçılık türlerinden herhangi birini çiftimiz ile birlikte seçiyoruz.
Gaziantep düğün fotoğraf çekimlerinin yanı sıra Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Tekirdağ gibi pek çok bölgede çekimler yapabiliyoruz. Seyahat ediyoruz ve ülkemizin dört bir yanındaki mutlu çiftlere hizmet ediyoruz.
Düğün fotoğraf çekiminin planlanması ve bir program dahilinde çekimlerinin yapılması için en az bir ay kadar önce rezervasyon yaptırmanız önemlidir. Bu şekilde çift ile görüşebilir, onların isteklerini ve taleplerini dinleyebilirim. Ardından zaman ve çekim programını hazırlayabilirim.
Düğün çekimlerinizin sorunsuz ve mükemmel geçmesi için önceden çeşitli şekillerde hazırlık yapıyoruz. Ardından çekim ekibi ile birlikte düğün fotoğrafı çekim alanına geliyoruz ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ekibimiz sayesinde etkili ve verimli bir çekim süreci geçiriyoruz.
Evet, düğün fotoğrafı çekimlerini 8 yıldır profesyonel olarak fotoğrafçılık yapan Ramazan Bulut gerçekleştiriyor. Ramazan Bulut’un deneyimi, sanatsal anlayışı ve çekim planlaması sayesinde özel anlarınız çok unutulmaz ve eşsiz hale geliyor.
Standart paket 699 lira, Eko paket panaromik albüm 1.100 lira, panoramik albüm paketi 1 ise 1.200 lira, panoramik albüm paketi 2 ise 1400 lira, panoramik albüm paketi 3 ise 1.500 lira, panoramik albüm paketi 4 ise 1.750 lira, panoramik albüm paketi 5 ise 2.000 liradır. Panoramik albüm paketi 6 ise 2.400 lira, panoramik albüm paketi 7 ise 3.000 lira ve panoramik albüm gold paketi 4.000 liradır.
Düğün günü ya da başka bir gün çekim yapabiliriz. Düğün gününde çekim yaptırmanın avantajı gelin ve damadın saç, makyaj ve kıyafet ile hazır olmasıdır. Bu açıdan daha ekonomik olabilir. Fakat buradaki dezavantaj zaman planlaması olabilir.
Evet, çiftlerimizin talebi doğrultusunda düğün için video çekimi de yapıyoruz. Düğünün her anına tanıklık etmek istiyorsanız, en heyecanlı, en eğlenceli ve en mutlu zamanları izlemek isterseniz ve aşkınıza özel bir video isterseniz bize ulaşabilirsiniz.
Evet, bu düğün fotoğraf çekiminin en önemli zamanlarından birisidir. Çiftlerin istekleri, hayal ettiklerini fotoğrafçıya aktarmaları çok önemlidir. Böylece düğün fotoğrafçınız, sizi daha iyi anlayabilir ve sizi mutlu edecek kareler yakalayabilir.

Leave a Comment

Web sayfamız içerisinde kullanılan tüm fotoğraflar, Antep Düğün Fotoğrafçısı tarafından çekilmiştir. Fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.