Gaziantep Fotoğraf Çekilecek Yerler

Gaziantep düğün fotoğrafları için ve dış çekim için oldukça profesyonel çalışmaları barındıran bir ildir. Bunun en büyük payı da dış çekim için oldukça geniş yer seçeneğinin mevcudiyetidir. Bu sayede Gaziantep fotoğraf çekilecek yerler açısından son derece kapsamlı ve güzel yerlere sahiptir. Hem iç mekan olarak, belirli iç mekanların avlu ve bahçelerinde dış çekim işlemleri gerçekleştirilebilir hem de dış mekan olarak park, bahçe, gölet bakımından oldukça zengindir.

Ayrıca doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan uygulamalar barındırmaktadır. Bu özellikleri göz önüne alarak Gaziantep fotoğraf çekilecek yerler konusunda sizler de derin araştırmalardan yararlanabilirsiniz. Araştırma sonucunda sizin için anlamlı ve özel kılınmış olan bir yerde fotoğraf çekimini bu alanda yaşayabilirsiniz.

Gaziantep Fotoğraf Çekilecek Yerler

Şirehan Otel burada kapalı mekan düğün yapmaya uygun bir yerdir. Ancak dış çekim için otelin avlusu bu konuda gayet müsaittir. Çarşının içerisinde bulunan bu otel eski Antep evlerinin taş görüntüsüne sahiptir. Bu nedenle Şirehan Otel ile alakalı olarak sizler de hem düğün, nişan, kına veya söz mekanı olarak bu otele bakabilirsiniz. Başka bir alanda düğün fotoğrafı çektirmek istemiyor iseniz Şirahan otel avlusu evlenecek olan çiftlerin dış çekimlerine açık olmaktadır. İster düğünü burada yapın isterseniz, başka bir yerde yapın fark etmeksizin otelin avlusunu, bahçesini dış çekim olarak kullanabilme iznini alabilirsiniz.
Gaziantep Uğurlu Termal Otel hem spa bakımından hem de otel hizmetleri bakımından faaliyettedir. Bunun dışında otel aynı zamanda düğün, nişan ve kına organizasyonlarına da açıktır. Burada bu organizasyonların öncesinde ya da sonrasında otel bahçesinde dış çekim yapılabilmesi uygundur. Tamamen organik bir tema üzerine kurulu olan bu otelin bahçesi, havuz figürü ya da ağa figürleri ile taş görünümü ile eşsiz bir dış çekim mekanı işlevi sunmaktadır.
Papirüs Cafe Gaziantep Bey Mahallesinde bulunur. Papirüs cafe bahçesi otantik bir görünüme sahiptir. Burası için ayrı bir dış çekim ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz Bey Mahallesi genel çekim içerisine birkaç poz da Papirüs Cafe dış mekan çekimi dahil edebilirsiniz. Her açıdan incelendiğinde mantıklı ve estetik özellikleri olan bir mahallede özel gün fotoğrafları çekimi yapılmaktadır.
Artık Tüm Türkiye’ nin de bildiği gibi Mustafa Kemal Atatürk’ ün nüfusu Gaziantep’ e kayıtlıdır. Gaziantep Bey Mahallesi olarak geçmektedir. Bey Mahallesinin konumu bu açıdan büyük bir önem arz etmektedir. Bir başka önemi ise, Gaziantep savunmasında oldukça başarılı mimari yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Eski Antep evleri olarak da geçen bu sokak, bu mahallede bulunan tüm evler orijinalliğini korumaktadır. Dar sokakları, taş evleri, mimari yapı bakımından sunulmuş olan ayrıcalıklı ve özellikli konumu ile sizler de Bey Mahallesinde düğün fotoğrafı çekimi yapabilirsiniz. Dış mekan olduğu için sizlere eşsiz bir fotoğraf çekim deneyimi yaşatacak bir yer olması ile bilinmektedir.
Dülükbaba Gaziantep’ in en gözde mangal yerlerinden biridir. Eskiden bu yana Dülükbaba’ nın tarihi bir önemi de vardır. Dülük köyü yakınında bulunan ve Gaziantep’ in hemen girişinde ipek yolu üzerinde bulunan bu yer Dülük Ormanı olarak geçmektedir. Dülük Baba adı ile de yerli halk tarafından benimsenmiş bir yerdir. Sonradan yapılan, parklar, bahçeler, göletlerden önce ilk ve tek piknik yeri olarak hizmetteydi. Ancak içerisine yapay gölet yapılması ile birlikte bu alan piknik yerinden çok günümüzde düğün, nişan ve kına için dış mekan çekim yerinin başında gelmektedir. Çünkü eşsiz doğa manzarası, gölet, havuz, köprülerin ve ağaçların estetik değeri burada büyük anlam kazanmaktadır. Dülükbaba dört mevsim olarak eşsiz güzellikleri ile bambaşka bir yer olmaktadır. Kışın kar yaşan görüntüsü ile farklı bir yerdir, sonbaharda dökülen yaprakların görüntüsü ile farklı bir yerdir. İlk baharda açan çiçekler ile ve yazın ise çiçeklik, ağaçlık, göl çevresinde temiz, bakımlı görüntüsü ile daha farklı bir yerdir. Evlenecek olan çiftlerin Gaziantep içerisinde ilk çekim talep ettikleri yer olmaktadır. Çünkü her mevsim güzel bir görüntüsü bulunmaktadır.
Dülükbaba’ nın karşısındaki ormanın kapsayan alandır. Tıpkı Dülük Baba gibi burada da Erikçe tabiat parkı bulunur. Burada dış çekim yapılması dört mevsim için uygundur.
Botanik park ya da botanik bahçe adı ile bilinmektedir. Kavaklık’ ta bulunur. BU alanın çevresinde düğün yapılacak çok alan bulunur. Düğün Salonu, Restaurant botanik park çevresinde konumlanmıştır. Uzak mesafe istemeyen kişilerin ilk tercihi botanik park olmaktadır. İlkbahar ve yaz aylarında tüm çiçeklerin açması ile birlikte dış mekan çekimlerine uygun bir hal içermektedir.
Botanik Park ile iç içe olan bir yer olarak bilinmektedir. Parkın çıkışında yer almaktadır. Kavaklık parkında sonbahar aylarında güzel ve eşsiz bir manzara bulunmaktadır. Bu sayede ister tekli çekim olarak isterseniz de hem Botanik Bahçeyi hem de Kavaklık parkını iç içe almış bir kategori ile tek çeki programında iki yer olarak dış çekim talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en ideal, en sistemli ve en profesyonel yerler ile birlikte sizler de vakit kaybetmeden Kavaklık için bu alandan yararlanabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve dış çekim mekanları ile birlikte sonbahar aylarının vazgeçilmezi olan ve merkezde bulunması nedeni ile de ulaşımı kolay olan bir alandır.
Rumkale Gaziantep ile Urfa’ yı ayıran sınırda yer almaktadır. Sınır köyünün baraj yapımı nedeni ile sular altında kalmasından kaynaklı bir doğa güzelliği ortaya çıkmıştır. Tekneler ile bu sular altında kalmış şehri gezebilirsiniz. Yaz ayları için de teknede dış çekim alanında ideal bir yeri kapsamaktadır. Sağınızda Gaziantep solunuzda Şanlıurfa ile iki ilin kesiştiği noktada sular üzerinde poz vermek enteresan ve hoş bir deneyim olabilir.

Web sayfamız içerisinde kullanılan tüm fotoğraflar, Antep Düğün Fotoğrafçısı tarafından çekilmiştir. Fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.