Şahinbey Düğün Fotoğrafçısı | Gaziantep En İyi Düğün Fotoğrafçısı

Şahinbey Düğün Fotoğrafçısı 

Şahinbey düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut, en güzel düğün fotoğraflarınız için sizlere hizmet vermeyi bekliyor. Hızlı, kaliteli ve estetik düğün albümleri ve anıları yaratmak için çalışan

Ramazan Bulut ile düğün hikayenizi anlatmaya ne dersiniz?

Şahinbey Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafları için nasıl poz verileceğini bilmek, çiftlerin her çekimde mükemmel görünmelerine yardımcı olacaktır ancak poz kavramı sinir bozucu gelebilir. Gelinler ve damatların, düğün günlerinde zaten düşünecek yeterince şey vardır. Bir de düğün fotoğrafları ve pozları düşünmeleri gerekir.

Korkmayın! Düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut, düğün fotoğrafları için poz vermenin püf noktasının hiç poz vermek olmadığını söylüyor. Dijital çağ, daha fazla fotoğraf çekmemize olanak tanıyor, bu da bu samimi anları daha çok foto muhabirliği gibi güzel bir şekilde özetleyebileceğimiz anlamına geliyor.

Doğal ve akışta çekimler istiyoruz. Düğün fotoğrafçılığı, diğer birçok fotoğraf türünün bir karışımıdır. Portre, aile ve grup fotoğrafçılığı, belgesel, gelin hazırlanma odası, etkinlik ve yakın çekim görüntüleri içerir. Bu nedenle düğün fotoğrafçılığı çeşitli ekipman ve hazırlık gerektirir. Başarılı bir düğün fotoğrafçısı olmak için yukarıda bahsedilen tüm nişleri daha derinlemesine tanımanız gerekir.

Düğün fotoğrafçılığı, düğün günündeki olayları yakalamaya odaklanan bir fotoğrafçılık nişidir. Ayrıca genellikle nişan fotoğrafı çekimi, özel gelin hazırlanma odası fotoğrafları ve düğün hazırlıklarını içerir.

Çiftin en mutlu gününü kaydetmek gerçekten motive edici ve moral vericidir. Her düğünde farklı bir aşk hikayesi yaşarsınız ve çiftin birbirlerine olan sevgisini yakalarsınız.

Aynı zamanda oldukça stresli ve zahmetli bir iştir. Bu, çift için ömür boyu bir kez gerçekleşen bir olaydır, bu nedenle günün tek bir önemli anını kaçırmayı göze alamazsınız. Her zaman her yerde bulunmalı ve neredeyse hiç dinlenmeden tüm gün kaliteli hizmet vermelisiniz.

Düğün fotoğraf çekimi için nasıl poz vermeniz gerektiği konusunda endişelenmenize gerek yok. Size vereceğimiz ipuçlarına bir göz atmalısınız.

Düğün fotoğrafçılığı kariyeri boyunca, doğal poz verme konusunda çiftlerinin yardıma ihtiyaç duyduğu birkaç alanı fark etti. En sık karşılaşılan sorunlardan biri? Samimi ve doğal bir anı çok erken bitirmek… Bu yüzden çiftler, bir şeyler yapmaya veya doğal bir şekilde hareket etmelidir. Çoğu zaman mükemmel şekilde gülümseyen ve gülen çiftler, fotoğrafçının orada olduğunu hatırladıklarında doğru konumda olduklarından emin olmak için duruyorlar. Bunun yerine o doğal muhteşem iletişimi devam ettirmelisiniz.

Her zaman sorulan bir başka soru da “kollarımı nereye koymalıyım?” Düğün fotoğrafçılığı pozları için doğal davranmak çok önemliyken, kol yerleştirme için bazı yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır ve her şey rahatlamaktan geçiyor. Kollarınızı vücudunuza bastırmayın. Gelin, buketini tutmak istiyorsa kollarını gevşek ve uzun tutmalıdır. Dirseklerini vücuduna sıkıca bastırmak kollarını hoş göstermeyebilir.

Kişiliği yakalayan samimi fotoğraflar idealdir ancak bir bahçede gülmek veya gün batımının altında kahkaha atmak gibi muhteşem, doğal pozları üretmek ulaşılamaz görünebilir. Neredeyse tüm çiftleri için işe yarayan hoş numaraları var. Eşinizin gözlerine yirmi saniye düz bakmayı deneyin. Kaçınılmaz olarak biriniz gülmeye başlayacak! Ya da benim favorim, ikinizin arasında olan bir sır düşünün ve onu eşinizin kulağına fısıldayın. Bu harika çalışıyor.


Şahinbey Dış Çekim Fiyatları

Çoğu düğün pozu hatası, çiftin sert ve doğal olmayan davranışlarına bağlıdır. Bu nedenle düğün fotoğrafçıları ve kameramanlar çifte orada değilmiş gibi davranmalarını söyler ama bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. Peki, kameralar kapanırken doğal bir şekilde poz vermek için bazı kolay düzeltmeler nelerdir?

Yürüyüş fotoğrafları çiftler ve daha büyük dış çekimler için harika görünür, ancak yavaş yürümeniz gerekir. Bu bir yarış değil. Düğün çekimlerinde, çiftler çoğu zaman çok önden yürür. Yavaşlayın ve birbirinizle etkileşim kurun.

Gelinler ve damatlar düğün gününden önce gülümsemelerini mükemmelleştirmek isteyebilirler bu yüzden sürekli pratik yaparlar. Gülümseme alıştırması yapmayın çünkü o zaman çok hesaplı ve planlı fotoğraflar ortaya çıkar. Bu şekilde doğal gülümsemeler ve pozların güzelliği yok olur.

Herhangi bir güvensizliğiniz varsa veya tercih ettiğiniz bir tarafınız varsa, fotoğrafçılara söyleyin. Bir yükseklik farkı, fotoğrafını çektiğiniz belirli bir taraf veya kollarınız veya karnınızla ilgili güvensizlikler olabilir. Bu konuda önceden fotoğrafçınızla konuşun, o zaman dış çekimde daha başarılı olabilirsiniz.

Fikirlerle hazırlıklı gelmek önemli olsa da, çok fazla pratik yapmak bazı çekimlerin zorlanmış veya gergin görünmesine neden olabilir. Ancak aşırı pratik yapmaları durumunda, çiftler, eğlenmeyi unutmaları ve akışa devam etmeleridir, bu da sert görünebilir. Kolay bir ipucu mu? Belirli pozlar veya bakışlarla sınırlı hissetmeden özgürce hareket etmeniz önemlidir. Tüm bu muhteşem samimi anları yakalamak söz konusu olduğunda hareket önemlidir.

Düğün dış çekimi sırasında yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri anı yaşamayı unutmaktır. Gün geçtikten çok sonra samimi düğün fotoğraflarına değer vereceksiniz, ancak belirli bir pozu vermekte zorlanıyorsanız, düğün fotoğrafçısının bu fotoğrafları yakalaması zor olabilir.

 Bir çiftin TikTok için bir şeyler yapmaya çok çalıştığı zamanlar ya da anı yaşadıkları zamanlar vardır. Yapabilecekleri en iyi şey, güvendikleri bir fotoğrafçıyı işe almaktır. Bırakın ve sevdiğiniz kişiye odaklanın. Romantik bir doğal his istediğinizi anlayan birini işe aldıysanız, rahatlamanıza yardımcı olurlar.

 Sayısız düğün çekimi gerçekleştirmiş olan fotoğrafçınız, talep ettiğiniz tüm aile fotoğraflarını çekmenin ve düğününüzdeki tüm anları yakalamak için harika bir zaman planlamasına sahiptir. Bir düğün günü programı, olayların sırasının sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak için anahtardır, ancak profesyonel ekibinizin işlerini yürütmesine yardımcı olmak için de gereklidir. Fotoğrafçılar için zaman yönetimi çok önemlidir. Profesyonelinizin, istediğiniz fotoğrafları çekmek için ne kadar zamanları olduğunu bilmesi çok önemlidir, bu da dahil olan herkes için gerekli stresi azaltmaya yardımcı olur. Çoğu çift ilk kez bir düğün planlıyor, bu yüzden muhtemelen günün herhangi bir bölümünde ne tür bir zamana ihtiyaçları olduğunu bilmiyorlar. Uzmanlarınızdan yararlanın.

  Güvendiğiniz düğün fotoğrafçısını işe aldınız, bu yüzden tavsiye isteyin ve size geri bildirim vermelerine izin verin. Net bir düğün zaman çizelgeniz olsa bile, işlerin plana göre gitmemesi ihtimali vardır. Kendinizi zamana bağlı bulmanız durumunda, atlamak isteyeceğiniz fotoğraflarla birlikte hangi fotoğraflara ihtiyacınız olduğunu bilin. Geç kalmak, çift için de düğün fotoğrafçıları için de hoş olmaz. 

Düğün resimlerinizin neye benzeyeceğini tam olarak bilmek harika, ancak gerçekçi olmayı unutmayın. Bu nedenle, diğer çiftlerin düğün fotoğraflarını kopyalamaya çalışmaktan kaçınmanız gerekir. Elbette internetten araştırma yapabilir ve çeşitli fotoğraflardan ilham alabilirsiniz.

 Buna rağmen, fotoğrafçınız tarzınızı yansıtan düğün fotoğraflarını yine de çekebilecektir. Sihir her biçimde ortaya çıkıyor ve fotoğrafçılar başka görkemli kareler yaratabiliyor. Düğün fotoğraflarındaki hayal kırıklığını önlemek için, çok güvendiğiniz bir profesyonel fotoğrafçı bulun. Bu şekilde, sizinle ilgileneceklerini bileceksiniz. 

Ailenizin özel işini kirletmeniz gerekmese de, fotoğrafçınıza potansiyel dramlar hakkında bir fikir vermek iyi bir şey olabilir. Hangi akrabaların yakın durmaması gerektiğini bilirlerse, gergin bir fotoğraf çekiminden veya garip anlardan kaçınabilirsiniz.

 Düğün fotoğrafçanız, düğün gününüz boyunca birlikte çalışması gerekeceğinden, beklentileri baştan belirlemeniz önemlidir. Bu yüzden fotoğrafçı ekibinin birbirleriyle daha iyi geçinme ve kendileri yerine çifte hizmet için birlikte çalışma eğilimindedirler. Bu, özellikle baştan sona yakından çalışacak fotoğrafçılar ve kameramanlar için geçerlidir. Fotoğraf ve video ekibinizin kendilerinin değil müşterinin hizmetinde olduklarını hissetmelerini istersiniz. 

Eko Paket Panoramik Albüm 1500 TL

Panoramik Albüm Paketi 1 1750 TL

Panoramik Albüm Paketi 2 2000 TL

Panoramik Albüm Paketi 3 2500 TL

Panoramik Albüm Paketi 4 2700 TL

Panoramik Albüm Paketi 5 3000 TL

Panoramik Albüm Paketi 6 3500 TL

Panoramik Albüm Paketi 7 4500 TL

Şahinbey Düğün Fotoğrafçısı Instagram

 Şahinbey düğün fotoğrafçısı Ramazan Bulut’a Instagram’dan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde harika düğün fotoğrafları için önerilerimize ulaşabilirsiniz.

 Peri ışıklarıyla güzel bir bokeh yaratın. Bunun etkili bir şekilde çalışması için f / 1.8 veya f / 1.4 gibi geniş bir diyafram açıklığı kullanmalısınız. Bu diyafram, peri ışıklarını bulanıklaştıracak ve yumuşak bokeh yaratacaktır. Peri ışıklarını yatay olarak uzatın. Merceğinize mümkün olduğunca yakın olduklarından emin olun. Çifte yakın olduğunda odak noktası olurlar. Lensinize ne kadar yakınlarsa bokeh o kadar büyük olur. Peri ışıkları, rüya gibi fotoğraflar oluşturmak ve basit düğün portrelerini çerçevelemek için harika bir yoldur.

Göz alıcı bir arka plan oluşturmak i̇çin bir kapıyı süsleyin. Bir kapının yanına çiçek asın. Estetik açıdan hoş bir simetri oluşturmak için çiçeği odak noktasına yerleştirin. Kapıya kelimeler asarak düğün fotoğrafçılığı sahnenizi daha da kişisel hale getirebilirsiniz. Kağıttan yapılmış kelimeler olabilir. Bir alıntı, çiftin baş harfleri veya sevimli bir doodle olabilir. 

Bu hazır olduğunda, çiftin yapması gereken tek şey kapının önünde durmaktır. Hem öznelerinizin hem de girişin odakta olmasını sağlamak için küçük bir diyafram açıklığı (örneğin F / 8) kullandığınızdan emin olun.  Şık bir zemin yapmak i̇çin merdiveni çiçekler ve i̇şaretlerle süsleyin. Bunun için tek ihtiyacınız olan tahta bir merdivendir. 

Metal olan pek çekici görünmeyecektir! Beyaz veya pembeye boyayarak daha romantik görünmesini sağlayabilirsiniz. Merdiveni taze çiçeklerle ya da yapma çiçeklerle, özel işaretlerle ve hatta üzerinde şirin bir not olan bir kara tahta ile süsleyin. 

İlişkinin sembolü olarak özel bir tabela kullanın. Tabelalar genellikle yollar ve yönlerle ilişkilendiririz. Fotoğrafçılıkta, genellikle birinin yolculuğunu sembolize etmek için kullanılırlar. Kavramsal bir düğün fotoğrafı için mükemmel bir düğün fotoğrafçılığı sahnesidir. 

 İhtiyacınız olan tek şey boş bir tabela. Üzerine kavramsal bir şeyler yazabilirsin, “Sonsuza kadar köşede” gibi veya sadece romantik bir alıntı kullanabilirsiniz. Çift, bu tabelanın yanında poz verebilir. Doğru açıdan çekim yaparsanız, arka planda hem tabelayı hem de düğünü yakalayabilirsiniz. ‘Sonsuza dek mutlu’ gibi bir el yapımı düğün tabelası harika olacaktır.

 Yakın çekimler için çarpıcı bir arka plan oluşturmak i̇çin bir gelin buketi kullanın. Çoğu düğün fotoğrafçısı, gelin ve damat yüzüklerinin en az bir kez fotoğrafını çeker. Yakın çekimlerinizin olabildiğince profesyonel görünmesi için iyi bir makro veya yakınlaştırma merceğiniz olduğundan emin olun.

 Yüzüklerin öne çıkması için dikkatlice bir buketin üzerine yerleştirin. Koyu güllerden oluşan bir buket, romantik yakın çekimler için mükemmeldir. Çok canlı veya beyaz herhangi bir şeyden kaçının, yoksa yüzükler arka plana karışacaktır. Koyu kırmızı güller arasında bir alyans harika olacaktır.

 Çiçekler, atıştırmalıklar ve pastalarla eğlenceli bir piknik ortamı yaratın. Düğün öncesi fotoğraf çekimi için vaktiniz varsa, şık bir piknik ortamı yaratın. Bu, düğün fotoğrafçılığı sahne kullanarak düğün fotoğraflarınızı diğerlerinden ayırmanın eğlenceli bir yoludur. Tek ihtiyacınız olan bir battaniye, piknik sepeti ve birkaç düğünle ilgili ikramdır. Hatta hasır bir sepet içinde rengarenk çiçek buketleri sunabilirsiniz. 

 Çift, misafirler veya düğün programları için endişelenmeden dışarıda vakit geçirebilir. Bu aynı zamanda samimi fotoğraflar çekmeniz için mükemmel bir fırsat.

Büyük konserler gibi etkinliklerde muhtemelen duman bombalarının kullanıldığını görmüşsünüzdür. Ayrıca fotoğraflarınızda çok şık görünüyorlar, öyleyse neden bunu düğün öncesi fotoğraflarınıza da eklemiyorsunuz? Bombaların renklerini gerçekten ortaya çıkarmak için beyaz giymeyi unutmayın.

 Çiçek buketleri muhtemelen listedeki en yaygın aksesuarlardan biridir, ancak onları genellikle insanların yaptığı gibi tutmak yerine, ekstra romantik bir etki elde etmek için onlarla oynayın.

Romantik bir ortam istiyorsanız, ancak bütün çiçek demetlerine çok meraklı değilseniz, sadece çiçek yapraklarını tercih edebilirsiniz. Bütün buketlerden bile daha romantik olabilirler, hatta bir miktar şıklık ile!

 Dış mekan fotoğraf çekimleri için, sırasıyla doğal pembe ve kırmızı yapraklı yapraklardan yararlanmak için kiraz çiçeği veya sonbahar mevsiminde çekmeyi düşünün. Mevsim yeşilliklerinden tam olarak yararlanabileceğiniz bazı yerler.

 Geleneksel güllerin yapraklarından, pratik için daha benzersiz güzellikte ortancalara, doğa bilimci için her türden gerçek çiçek yapraklarına kadar hemen hemen her çiçeğe kadar yapraklar mevcuttur.

 Peri ışıkları, tatlı ve romantik fotoğraf çekimleri için gece fotoğraf çekimi seansları için kesinlikle sahip olunması gereken bir şeydir. Arka planda parıldayan küçük yıldızlar gibi görünmesi için onları asın veya bu ekstra yakın çekim için onları kendinize ve eşinize sarın.

 Basit bir şemsiyeyi küçümsemeyin, aslında gerçekten romantik fotoğraflar için ödünç verebilir, özellikle yağmurlu bir günde partnerinizle paylaştığınızda… Aynı zamanda, fotoğraf çekimi sırasında partnerinizden bir öpücük almak için kullanabileceğiniz mükemmel bir kalkandır!

Şahinbey Dış Çekim Mekanları

 Bir açık hava düğünü sırasında harika fotoğraflar çekmek, büyük günden çok önce başlar. Aslında aylar önce. Gelin ve damat ile ilk görüşmelerinizde, töreni en iyi ışık için kurmaya yönelik tavsiyelerde bulunmalısınız.

 Düğünü planlamak sizin işiniz değil. Ancak, dış mekan fotoğrafları için en iyi sonucu verecek günün saati veya konumu hakkında önerilerde bulunmak faydalıdır. Gelin ve damadın, açık havada fotoğraf çekmek için en kötü zamanın öğlen olduğunu bilmesini sağlayın. Günün ilerleyen saatlerinde çekim yapmak genellikle daha idealdir.

 Bununla birlikte, açık hava düğünü tamamen akşam üstü ise zaman çizelgesi daha esnek olabilir. Akılda tutulması gereken başka bir şey var mı? Gün batımından önce tüm resmi fotoğrafları çekmek için yeterli ışığa sahip olduğunuzdan emin olun. Törenlerinin nerede ve ne zaman yapılacağına çift karar verir. Ancak öğle vakti çekim yapmamalısınız. Zaman çizelgesi tamamlanmadan önce ipuçları ve bilgiler sunmak büyük bir fark yaratabilir.

  Törenin daha sonraki bir zamana taşınamayacağı zamanı kabul edin. Ancak planlama sürecinde, çiftin günlerini planlarken bilinçli bir karar verebilmesi için içgörü sunun.

Tüm gelinler, düğün fotoğraflarının düğün gününün en önemli kısımlarından biri olduğunu bilir, bu nedenle mutlaka sahip olmanız gereken bir düğün fotoğrafı listesi oluşturmak, düğün planlama önceliklerinizde üst sıralarda yer almalıdır.

 Bunlar sonsuza dek yaşayacağınız ve hatta ertesi gün geriye dönüp bakacağınız anılardır. Bir anda geçer, derler. Bu nedenle, fotoğrafçınızın hazır fotoğraflardan başlayarak, özel fotoğraflara kadar her anı yakalamasından emin olmak istersiniz.

 Bu yapılacaklar listesini kontrol etmenin birinci adımı, heyecan duyduğunuz bir düğün fotoğrafçısını işe almak ve profesyonele güvenmektir. Ne yaptıklarını bilmesi gereken bir profesyoneli işe alıyorsunuz. Olması gereken düğün çekimleri hakkında bir fikirleri olacak, ancak yine de, düğün fotoğrafçılığı hakkında genel bir bilgiye sahip olmak güzel. Bir rehberiniz olarak, düğün günü mücevherlerinizin oldukça ayrıntılı çekiminden masa ayarlarına ve davet süitine kadar, çekilmesi gereken anların bir düğün fotoğrafı listesi hazırladık.

Elbette, mükemmel bir albüm oluşturmak için tüm bu düğün fotoğraflarını çekmenize gerek yok ama bunları düşünmek güzel. Her iki durumda da, en azından siz o özel gelin ayakkabılarını satın alırken ve özel davetlerinizi tasarlarken sizin kara kara düşünmenize neden olurlar.

 Bazı fotoğrafçılar davet paketini düğün gününde çekerken, diğerleri daha sonra bir stüdyoda çekiyor. Fotoğrafçınızla bu fotoğraf anında aradığınız şey hakkında konuşun ve çekimde fazladan ayrıntı (bu çiçekler gibi) isteyip istemediğiniz konusunda doğrudan olun.

 Güzel anları yakalamak için fotoğrafçınızı gelin süitine davet edin. Onlara büyük günden önce bir zaman çizelgesi verin ve partnerinizin hazırlanma anlarını da dahil etmeyi unutmayın!

Düğün günü aksesuarlarınızı özenle seçmek ve özel olduklarından emin olmak için zaman harcıyorsunuz, bu yüzden bunu yakaladığınızdan emin olun. 

Tüm bu gelinlik alışverişinden sonra, büyük gösteriyi belgelemek isteyeceksiniz. Annenizin veya en yakın arkadaşınızın gelinliğinizi giydirirken ve sizi hazırlarken hızlı bir fotoğrafını çektirin.

Bu kesinlikle atlamayı seçebileceğiniz bir şey, ancak şık ve harika ayakkabılar giyiyorsanız, fotoğraf kanıtı isteyebileceğinizi düşünüyoruz. 

Bu, spot ışığında parlama ve o elbiseyi gerçekten gösterme zamanınız! Kameradan uzak durmayın ve fotoğrafçınızın gelin portrenizi çekmek için biraz zaman ayırdığından emin olun.

Muhteşem bir düğün buketiyle, sıkı tutun ve poz verseniz iyi olur! Buketinizi tutarken çekimler yapın veya mükemmel çekim için fotoğrafçınızın farklı konumlarda çekmesine izin verin. 

Gelin odasında hazırlanırken, en yakın arkadaşlarınızla en çok eğlendiğiniz ve kahkahalar attığınız fotoğraflar harikadır. Bu gelin partisi fotoğraflarını seviyoruz çünkü doğal ve samimi. Bu çekimleri yıllarca en yakın arkadaşlarınızla birlikte hatırlayacaksınız.

 Şahinbey Fotoğrafları

 Bazı çiftler ilk kez bakmak istediklerinden yüzde 100 emin olurken, diğerleri koridor anını beklemeyi tercih ederler, hepsi size kalmış! Törenden önce damadınızı görmeye karar verirseniz, bunu belgeleyin. Filmdeki tepkisine sonsuza kadar değer vereceksiniz, söz veriyoruz.

Düğün şekerleri en sevdiğimiz anlardır. 

 Fotoğrafçınız ikinizin fotoğraflarını çekerken kendiniz olun. Koridorda yürümeden önce damadına aşk notu okuyan bir gelinin fotoğrafını özellikle seviyoruz. Fotoğrafçınızın, o otantik anları önceden çekmelerini istediğinizi bildiğinden emin olun, böylece anın içinde tamamen kaybolabilirsiniz. 

Siz ve partneriniz “Evet” dedikten sonra, fotoğrafçınız ile gizlice fotoğraf çekin, sadece ikiniz. Partnerinizle yalnız geçirmek için güzel bir an ve güzel fotoğraflar için mükemmel bir zaman.

Herkesi büyük bir grupta toplayın! Eğlenceli bir toplu fotoğraf, düğününüzde muhteşem bir şekilde eğlendiğinizi gösterir. 

Her gelinin sevimli küçük nedimelerle bir fotoğrafa ihtiyacı vardır. Ya onlara bakarak ya da eğilip onlara biraz sevgi göstererek doğal olarak gelen pozlardan birkaçını verin.

Fotoğrafçınızdan her şeyin gerçekleştiği yerin manzara fotoğrafını çekmesini isteyin. Düğün öncesinde, bu mekanın fotoğrafını dondurun çünkü bu anı sonsuza dek değerlendireceksiniz.

 Düğün portreleri için poz verirken kendinden emin hissetmenin ilk adımı güvendiğiniz bir profesyoneli işe almaktır. Değerleriniz ve düğün vizyonunuzla uyumlu satıcılarla çalışmak önemlidir. Onlar, büyük gününüzü hayata geçirmenize yardımcı olacak düğün fotoğrafçısı profesyonelleri, bu yüzden sizi anlaşıldığını ve desteklendiğini hissettiren insanları işe almak çok önemlidir. 

Bu, özellikle de düğün fotoğrafçınızı ararken akılda tutulması gereken önemli bir husustur. Fotoğraflar için poz vermek her zaman doğal değildir, ancak harika bir fotoğrafçı rahat hissetmenize ve sizi ve özel anlarınızı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Gerçek hissettiren bir şekilde fotoğraflarda poz vermeniz önemlidir. Gerçek sizi ve gerçek benliğinizi yakalayan bir fotoğrafçıyı işe alın. Sizin dilinizi konuşuyorlarsa, ömür boyu sürecek fotoğraflar sunacaklarına güvenebilirsiniz.

 İşe alma sürecinde fotoğrafçıların portföylerine ve galerilerine göz atmak için biraz zaman ayırın. Bu, düğün fotoğrafı vizyonunuzun fotoğraf tarzlarıyla uyumlu olmasını sağlamanın harika bir yoludur ve tüm düğün fotoğraf çekimleriniz sırasında kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Çiftler, istediklerini öğrenmek ve doğru düğün fotoğrafçısını seçmeleri için ilham almak üzere düğün fotoğraflarına göz atmalısınız.

 İlk kez kamera karşısındaysanız, düğün fotoğrafı seansınız sırasında biraz gergin hissedebilirsiniz. Düğün günü portre titremelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için, fotoğrafçınızla bir nişan fotoğrafı çekimi yapın.

 Bunu gerçek düğün gününüzdeki fotoğraf çekimi için bir deneme çekimi olarak düşünün. Sadece fotoğrafçınızın çekim stili hakkında daha fazla şey öğrenmekle kalmayacak, ayrıca fotoğraf stilinin nasıl olduğunu gözlemlemeleri için mükemmel bir zamandır birlikte hareket ederek çarpıcı düğün portreleri çekmelerine yardımcı olur. 

Nişan fotoğrafları, siz ve fotoğrafçınız için birbirinizi tanımanız ve düğün gününde yeniden yaratabileceğiniz pozlardan bazılarını denemeniz için harika bir fırsattır.

Tıpkı düğünden önce görünümünüzü tamamlamak için makyaj sanatçınız veya stilistinizle bir prova planlayabileceğiniz gibi, bir nişan portre seansı da birkaç poz planlamanıza ve fotoğrafçınızla rahat etmenize yardımcı olacaktır. Büyük gün geldiğinde, siz ve profesyoneliniz, nişan çekiminiz sırasında önceden oluşturduğunuz doğal bir ritme gireceksiniz. 

Düğün fotoğrafçılarınız profesyonel el sanatlarının ustalarıdır, yani planlama süreci boyunca uzmanlıklarına güvenebilirsiniz. Ancak bu, sizin de plan yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Düğün fotoğrafı çekimi listesi hazırlamak, düğün gününde birlikte geçirdiğiniz zamanı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yollarından biridir. Uzmanınız, ortak düğün ve gelin portresi pozlarında size rehberlik edecek, ancak fotoğraf çekimine de birkaç fikir getirmek için biraz zaman ayırın. Aslında, önceden ilham almak, fotoğraf çekmeye başlama zamanı geldiğinde kendinizi kaybolmuş hissetmemeniz için size yeterince rehberlik sağlayacaktır. 

Fotoğraf tarzınız ve estetik tercihleriniz hakkında bir fikirle bir çekime gelmek her zaman harika. Eğer fotoğraflarınız hakkında belirli bir vizyona sahipseniz, bir çift olarak bir ilham panosu oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, istediklerinizi açıkça anlatabilirsiniz. Bunun için Pinterest’ten ilham alabilirsiniz ve beğendiğiniz fotoğrafları kesip bir kartona yapıştırabilirsiniz. 

Gelin fotoğrafı fikirleri ile hazırlıklı gelmeniz gerekirken, büyük günden önce fazla pratik yapmaktan kaçınmaya çalışın. Kendinize güveninizi artırmanın en iyi yolu pozlarınızı uygulamak gibi görünebilir, ancak o anda çekimi yapmak için çok fazla düşünürseniz, aslında ters etki yaratabilir. Çiftler belirli fotoğraflar oluşturmaya çok odaklandıklarında, bu deneyimin tadını çıkarmayı kaçırırlar. Deneyimli düğün fotoğrafçıları, hiçbir ayrıntıyı kaçırmadıklarından emin olmak için kendi ana çekim listelerine sahip olacaklar.

 Şahinbey Düğün Hikayesi

 Düğün törenlerinde harika pozlar yaratmak için size öneriler vermeye devam ediyoruz. Muhteşem bir düğün hikayesi yaratmak için ipuçlarımız var.

gelin ve damat “evet” derken mutluluktan uçuyorsa ve rahatsa, bunun eğlenceli olduğunu biliyorsunuz.

 Ahh, ilk öpücük. Bu büyük an için nikah memurunun kadraj dışına çıkmasını sağlayın.

Konfeti, havai fişek veya başka türden yaratıcı çıkışlar seçiyor olsanız da, bu anları yakalamayı unutmayın. Çekimleriniz gecenin geç saatlerine kadar gidecekse, fotoğrafçınızın herkes gitmeden önce en iyi kareleri çekmesi için anı hazırlamayı düşünün. Parti başladıktan sonra, fotoğrafçınız konukları özel kokteyllerini yudumlarken ve etrafta dolaşarak hareket halindeyken yakalasın.

 Kesilmeden önce pastayı çektiğinizden emin olun! Pasta keserken komik ve eğlenceli pozlar yaratabilirsiniz.

Bu, en büyük fotoğraf pozlarından anlarından biridir, ancak oradayken dans hareketleriniz için endişelenmeyin. Fotoğrafçınız, damatla gelinin en önemli anlarında yaşadığınız tüm eğlenceyi yakalayacak!

 Dans pistinde gevşeme zamanı! Siz ve misafirlerinizle birlikte bu eğlenceli anları yakalamak için fotoğrafçınızın serbest çalışmasına sahip olmasına izin verin.

 Çıkarken bir öpücük daha yakalayın ve bu büyük gün için mükemmel bir son. Önceleri, büyük gününüz için göz önünde bulundurmanız gereken popüler düğün fotoğrafı pozlarını vurguladık. Gelinler bu mükemmel elbiseyi giymek için aylarca ve yıllarca hatta bazıları ömür boyu bekler. Bu yüzden fotoğrafçılar, elbisesini giymeden önce ona hayran kaldığı için fotoğraf çekmeyi seviyor.

 Damat söz konusu olduğunda, fotoğrafçılar kravat ya da papyon bağlamak gibi düğün hazırlığı sırasında önemli anları yakalamayı severler. Benzer çekimler arasında ayakkabı bağlama, takım elbise ceketinin iliklenmesi ve saatin takılması gibi detaylar yer alıyor.

Düğün günü ilk bakış en önemli fotoğraflardan biridir, ancak çiftler fotoğrafçıyı hiç düşünmemelidir. Bunun yerine, fotoğrafçının çekim boyunca her muhteşem ayrıntıyı yakalayacağını bilerek duyguları, gözyaşları ve kahkahaları gerçekten kucaklayarak anın ortaya çıkmasına izin verin.

 Gelinlikler her açıdan güzel görünür, ancak dönerken gerçekten canlanırlar. Bazı pozlarda gelin adeta bir balerin gibi dönüyor. Bu fotoğraflar göz kamaştırıcı ve hareket doludur.

Samimi kahkahalar her zaman kamera karşısında harika görünür. Fotoğrafçılar bu anları en çok hazırlık sırasında değil, aynı zamanda çift ve düğün partisi portreleri sırasında da tavsiye etme eğilimindedir.

 En fotojenik öpücüklerden biri damadın, gelinin alnına kondurulan harika bir öpücüktür. Fotoğrafçılar genellikle portre fotoğraf çekimleri sırasında bu tatlı pozlardan bir sürü çekmek isterler.

 Rüzgarlı bir gün olsun ya da olmasın, fotoğrafçılar birkaç yaratıcı pozla bu muhteşem perdeden yararlanmak isteyeceklerdir. Birçok fotoğrafçı, çiftin öpüşürken, asistanının duvağını kaldırıp havalandırmasını isteyecektir. Bu rüzgarda uçuşan doğal duvak, bir dergiden fırlamış gibi görünür.

 Gezinti, çift arasındaki en samimi anlardan bazılarını yakalar. Bu poz, sokaktan tarlaya kadar her yerde işe yarıyor ve fotoğraflarda da düğün videosunda olduğu kadar harika görünüyor.

Düğün fotoğrafçıları, kameraya ince bir bakış atmayı severler. Bu fotojenik pozu, hazırlıktan çift fotoğraflarına ve gelin portrelerine kadar gün boyunca verebilirsiniz.

 fotoğrafçınız size ve eşinize rehberlik edebilir. Çekim listenizi tamamlayan ve doğal görünen fotoğraflar çekmek için düğün portre oturumu boyunca doğal anları yakalar. Önce nasıl hareket ettiklerini görmek için çiftleri gözlemler ve sonra onları doğal tavırlarına uygun şekilde poz vermeleri için yönlendirir. Çiftlerin her zaman kendileri olmalarına izin vermeniz önemlidir. Bunlar doğal pozlardır ve gerçekten işe yarıyor.

 Kameraya gülümsemeye başlama zamanı geldiğinde, elinizde birkaç düğün ve gelin portresi poz fikirleri olduğu için minnettar olacaksınız. Ancak eşinizle doğal bir şekilde konuşma ve gülmenin gücünü küçümsemeyin. Birlikte yürümek veya kollarınızı birbirine dolamak gibi basit hareketler bile, aşırı yapay veya zorlama hissettirmeyen gerçek düğün portreleri ile sonuçlanacaktır.

 Yakın çekimler için kendinizi gergin hissediyorsanız, bunun yerine enerjinizi eşinize yeniden odaklamak için bir dakikanızı ayırın. Onların huzurunda rahatlamanıza izin verin ve fotoğrafçınız, seveceğiniz içten samimi fotoğraflar üretmek için sihrini kullanacaktır.

 Düğün günü zaman çizelgenizi yapmak, büyük güne giden haftalarda tamamlanması gereken önemli bir görevdir. Düğün töreniniz, kokteyl saatiniz, resepsiyon konuşmalarınız ve dansınız gibi büyük anlar için yeterli zaman ayırmak önemli olsa da, portreler ve gelin fotoğrafları için zaman ayırmak şarttır. Sonuçta, acele hissetmek, fotoğraf çekimi boyunca kendinize olan güveninizi etkileyebilir. Düğün töreni ve aile üyelerinizle grup fotoğrafları çekmek için kendinize bolca zaman verin, ancak çift olarak özel çekimler için de zaman ayırın.

Leave a Comment

Web sayfamız içerisinde kullanılan tüm fotoğraflar, Antep Düğün Fotoğrafçısı tarafından çekilmiştir. Fotoğraflar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.